Z roku na rok rośnie liczba wypadków z udziałem trampolin. Dotyczy to najczęściej dzieci w wieku 5 – 14 lat a zazwyczaj dochodzi do złamań w obrębie kończyn górnych, rzadziej skręceń czy złamań w obrębie kończyn dolnych. Pomimo tego trampolina jest jedną z ulubionych form aktywności fizycznej dzieci. I dobrze, gdyż niestabilna powierzchnia świetnie uczy koordynacji ruchowej i równowagi. Poprawia stan mineralny kości i rozwija czucie głębokie.

Kluczowe nie jest pytanie, czy skakać, ale jak skakać, aby było to bezpieczne.

Co zatem zrobić, aby korzystanie z trampoliny było bezpieczne?

– Przede wszystkim dziecko powinno być pod czujną opieką dorosłych.
– Nigdy nie skacz razem z dzieckiem! Na trampolinie generują się wtedy zbyt duże siły.
– Z tego samego powodu na trampolinie dzieci powinny skakać pojedynczo!
– Podczas skakania nie wolno mieć niczego w buzi (np. gumy czy cukierków), niczego nie jeść i nie pić.
– Koniecznie korzystaj z siatki ochronnej i pilnuj, aby była odpowiednio zamknięta.
– Zwróć również uwagę, czy dziecko skacze w sposób przez siebie kontrolowany i czy dobrze sobie radzi.
– Naucz dziecko skakać na lekko ugięte kolana.

Czy skakanie na trampolinie jest dobrym pomysłem w przypadku osób dorosłych? Przeczytasz o tym tutaj: „Ćwiczenia na trampolinach a mięśnie dna miednicy”

Wpisy mają charakter informacyjny.

Zapraszam Cię do odkrycia bogactwa aromatów, olejków eterycznych i technik, które pomogą w poprawie jakości życia i zdrowia. Poznasz tajniki różnych olejków eterycznych, ich właściwości lecznicze oraz sposób ich bezpiecznego stosowania. Dowiesz się również, jak aromaterapia może wspomagać w relaksacji, redukcji stresu, a nawet leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy skórne. Wejdź do Strefy Aromaterapii - zobacz na górze strony :) Zapraszam Cię do odkrycia bogactwa aromatów, olejków eterycznych i technik, które pomogą w poprawie jakości życia i zdrowia. Poznasz tajniki różnych olejków eterycznych, ich właściwości lecznicze oraz sposób ich bezpiecznego stosowania. Dowiesz się również, jak aromaterapia może wspomagać w relaksacji, redukcji stresu, a nawet leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy skórne. Wejdź do Strefy Aromaterapii - zobacz na górze strony :) Zapraszam Cię do odkrycia bogactwa aromatów, olejków eterycznych i technik, które pomogą w poprawie jakości życia i zdrowia. Poznasz tajniki różnych olejków eterycznych, ich właściwości lecznicze oraz sposób ich bezpiecznego stosowania. Dowiesz się również, jak aromaterapia może wspomagać w relaksacji, redukcji stresu, a nawet leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy skórne. Wejdź do Strefy Aromaterapii - zobacz na górze strony :) Zapraszam Cię do odkrycia bogactwa aromatów, olejków eterycznych i technik, które pomogą w poprawie jakości życia i zdrowia. Poznasz tajniki różnych olejków eterycznych, ich właściwości lecznicze oraz sposób ich bezpiecznego stosowania. Dowiesz się również, jak aromaterapia może wspomagać w relaksacji, redukcji stresu, a nawet leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy skórne. Wejdź do Strefy Aromaterapii - zobacz na górze strony :)

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: