Pilates jest metodą zawierającą system ćwiczeń, którego nazwa pochodzi od nazwiska jego twórcy – Josepha Pilatesa. Ćwiczenia te przeznaczone były dla profesjonalnych tancerzy i sportowców wracających do formy po kontuzji. W latach 70 – tych metoda Pilates rozpowszechniła się również wśród zwykłych ludzi. Ćwiczenia te stają się coraz bardziej popularne, gdyż są bezpieczne i skuteczne. To trening łączący elementy baletu, jogi i ćwiczeń izometrycznych. Jego istotą jest rozciągnięcie, napinanie i rozluźnianie mięśni. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie elastyczności i równowagi ciała, wzmocnienie mięśni głębokich grzbietu, brzucha i dna miednicy oraz wyrównanie napięcia mięśniowego.

Dlaczego warto ćwiczyć pilates?

 1. Wysmukla sylwetkę.
 2. Zwiększa świadomość swojego ciała.
 3. Odciąża i uelastycznia stawy.
 4. Wzmacnia mięśnie.
 5. Poprawia koordynację ruchową i równowagę.
 6. Pomaga w osiągnięciu prawidłowej postawy ciała.
 7. Zwiększa siłę mięśni (szczególnie mięśni brzucha, dolnej części pleców, bioder i pośladków).
 8. Rozluźnia ramiona i kark.
 9. Uczy prawidłowego oddechu.
 10. Poprawia stabilność kręgosłupa.
 11. Daje poczucie spokoju i harmonii.
 12. Jest bezpieczną formą rehabilitacji kontuzji stawów i kręgosłupa.

Głównym przesłaniem metody pilates jest nauka i wzmocnienie świadomości własnego ciała. W dzisiejszych „zabieganych” czasach jest to ogromna wartość. Ciągle się spiesząc, nie przywiązujemy wagi do prawidłowej postawy czy odpowiedniego oddechu, a to i wiele innych rzeczy ma na nas duży wpływ i wraz z upływem czasu pogarsza naszą jakość życia. Warto więc znaleźć czas na regularne treningi. Zapewnią one nie tylko zdrowie, ale również smukłą sylwetkę.

Wpisy mają charakter informacyjny.

Zapraszam Cię do odkrycia bogactwa aromatów, olejków eterycznych i technik, które pomogą w poprawie jakości życia i zdrowia. Poznasz tajniki różnych olejków eterycznych, ich właściwości lecznicze oraz sposób ich bezpiecznego stosowania. Dowiesz się również, jak aromaterapia może wspomagać w relaksacji, redukcji stresu, a nawet leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy skórne. Wejdź do Strefy Aromaterapii - zobacz na górze strony :) Zapraszam Cię do odkrycia bogactwa aromatów, olejków eterycznych i technik, które pomogą w poprawie jakości życia i zdrowia. Poznasz tajniki różnych olejków eterycznych, ich właściwości lecznicze oraz sposób ich bezpiecznego stosowania. Dowiesz się również, jak aromaterapia może wspomagać w relaksacji, redukcji stresu, a nawet leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy skórne. Wejdź do Strefy Aromaterapii - zobacz na górze strony :) Zapraszam Cię do odkrycia bogactwa aromatów, olejków eterycznych i technik, które pomogą w poprawie jakości życia i zdrowia. Poznasz tajniki różnych olejków eterycznych, ich właściwości lecznicze oraz sposób ich bezpiecznego stosowania. Dowiesz się również, jak aromaterapia może wspomagać w relaksacji, redukcji stresu, a nawet leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy skórne. Wejdź do Strefy Aromaterapii - zobacz na górze strony :) Zapraszam Cię do odkrycia bogactwa aromatów, olejków eterycznych i technik, które pomogą w poprawie jakości życia i zdrowia. Poznasz tajniki różnych olejków eterycznych, ich właściwości lecznicze oraz sposób ich bezpiecznego stosowania. Dowiesz się również, jak aromaterapia może wspomagać w relaksacji, redukcji stresu, a nawet leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy skórne. Wejdź do Strefy Aromaterapii - zobacz na górze strony :)

Pin It on Pinterest

Share This
%d bloggers like this: